Koncerty

komajotaKomajota
Slovenská hudobná skupina, ktorej členovia pochádzajú z Prešova.
V zložení Martin Husovský (klávesové nástroje, spev), Michal Kráľ (basová gitara),  Stanislav Čorej (bicie) a Daniel Špiner (klávesové nástroje) sa u nás premiérovo  predstavili v rámci Elektro Tour.

 

Thorsten Skringer

Thorsten Skringer
Šnúra hudobných ekvilibristov spoločnosti Yamaha (ktorú sme do Grillbaru priniesli vďaka spolupráci s firmou JV muzika) pokračovala koncertom skvelého saxofonistu Thorstena Skringera. Bývalý študent New Jazz školy v Mníchove je niekoľko rokov stálym členom kapely Solu kitchen. Pozornosť verejnosti zaznamenáva od roku 2003, kedy sa stal víťazom súťaže Yamaha Saxcontest v kategórii Professional. Nespočetné vystúpenia v televízii mu priniesli širokú základňu fanúšikov, ktorá sa rozrástla o hostí Grillbaru.

 

TomecekSamo Tomeček & Free Inna Cage
Spevák, ktorý sa zviditeľnil v súťaži Slovensko hľadá superstar, vystupuje so svojou kmeňovou kapelou Free Inna cage už niekoľko rokov. V minulom roku vydali svoj najnovší album Ako v nirváne, ktorý, podobne ako známe svetové hity, prezentuje na svojich koncertoch po celom Slovensku. Bratislavčan Samo Tomeček pripomenul divákom v Grillbare nadšenú atmosféru známej súťaže, ktorú si mohli v jeho podaní vychutnať naživo.

 

arpi_farkas_trioArpi Farkaš Trio
Kapela sa špecializuje na jazz a vystupuje na jazzových festivaloch, kluboch a recepciách,  kde repertoár tvorí hlavne vlastná tvorba. Členovia kapely hrávajú s uznávanými  slovenskými a maďarskými jazzovými muzikantmi. Arpád Farkaš a Gergely Varga sa  zúčastnili na známych festivaloch ako Belvárosi Jazz Fesztival máj 2008, Budapešť – Hungary, 35. Jazz Festival november 2008, Český Těšín – Česká Republika, …

 

ostrovOstrov
Skupina Ostrov sa spája s menom popradského pesničkára Števa Šantu, ktorý v roku 2008  natočil svoj debutový album s názvom Po hladine. Pozval si k nemu štúdiových muzikantov  (Viktor Hidvéghyi, Igor Skovay) i niektorých hudobníkov popradskej scény. V tom čase sa  sformovala aj skupina Ostrov a k spevu dovtedy osamoteného pesničkára pribudli vokály a sólový spev basgitaristu Zbyňa Džadoňa, známeho z  pôsobenia v kapele Collegium SDS. Okrem neho v Ostrove pôsobia gitarista Tomáš Hulka, klávesák Mário Karas (líder funk-popovej formácie Six & Kristy nahradil pôvodného hráča na klávesy Mareka Šalinga) a bubeník Oliver Ondráš.

 

chalvachalvaChalva
Skupina chalva v momentálnej zostave funguje len krátko. Jej jediným stálym členom,  zakladateľom a autorom hudby aj textov je Jožo Dubec. Naša hudba nie je žánrovo  vymedzená, asi jediným žánrom, ktorý by mohol ako tak pasovať k našej hudbe aj  životnému štýlu je rock. Kapele však ide hlavne o čistú, poctivo odohranú hudbu. Zostava: Jožo Dubec: guitar, lead singer, Gabo Lukáč: keyboard, vocal, Roland Múdry: drums, Majo Garčár: bassguitar.

 

nakama Nakama
Japonský význam slova „nakama“ hovorí o kruhu priateľov, alebo spoločenstve. Nakama je tvorba štyroch priateľov, ktorí vnášajú z rôznych smerov svoje nápady, pocity a  predstavy. Hudba nemá vytýčený smer, kompozicia nemá jasny zákon, ťažisko je sila  zoskupenia, nie jedného bodu, niekoľko z mnohých parametrov, ktoré prirodzene vychadzajú z pristupu k tvorbe. Neuvažujeme kam sa chcem dostat, dostávame sa tam kam nás daná situácia odnesie. Využívame kontrétny náboj momentu, ten ktorý trhne našimi zmyslami.

 

kubizKubiz
Banskobystrický inštrumentálny kvintet v zložení Lukáš Kubicina (bubny), Tobiáš Kubičina  (basa na elektriku), Matúš Miženko (trumpeta), Martin Bukový (písací stroj) a zbormajster  Branko Jakubis (gitara) hrá fúziu nu-jazzu, rocku a iných experimentálnych prvkov (prvky  ľudové, progresívne, DnB,…). Jednotliví členovia skupiny majú za sebou bohaté skúsenosti z hrania v rôznych iných zoskupeniach a projektoch, či už v minulosti alebo v súčastnosti.

 

Silo a lampa sviet

Silo a lampa svieť
V spolupráci s portálom Tvojzvuk.sk sme usporiadali pilotný koncert – Acoustic evening. Ako prvá sa predstavila kapela Silo a lampa svieť z Brezna. Jedinou podmienkou, ktorú si na začiatku kapela dala bolo ponechať si čisto svoj akustický zvuk, bez nadbytočných efektov, či zvuku elektrickej gitary. Po dvoch rokoch účinkovania si dala kapela za cieľ nahrať vlastný album, ktorého očakávania sú veľké. Že sú hudobníci na dobrej ceste potvrdila finálna verzia skladby „Strom“ s ktorou kapela v roku 2009 vyhrala autorskú hudobnú súťaž Košický zlatý poklad.

 

SmithLászlo Smith
Absolútny divácky úspech univerzálneho maďarského hudobníka spôsobil jeho opätovnú návštevu Spišskej Novej Vsi. Spomienka na najznámejšie svetové skladby v podaní tohto talentovaného muzikanta rozprúdila krv v žilách Novovešťanov, ktorí si na parkete užívali najväčšie hity rocku a popu. Obrovský výkon Lászla Smitha nadchol fajnšmekrov Grillbaru a potvrdil fakt, že kvalitné umenie stiera jazykovú bariéru i mnohé predsudky voči našim južným susedom.

 

GoodmanDave Goodman
Gitarista, spevák a pesničkár Dave Goodman predstavuje svoje umenie po celom svete. Počas svojho pôsobenia vo firme Mesa navrhol Revolver, rotujúcu gitarovú bedňu na spôsob hammondovho Leslie. Prvé dva kusy si objednal Carlos Santana. Počas tohto obdobia Dave často koncertoval aj v Európe s kapelou Ford Blues Band, vďaka ktorej získal mnohé cenné kontakty na európsku bluesovú scénu. Daveove vystúpenia sú energetickými a zábavnými show, pri ktorých nonšalatne dokáže svoju technickú vyspelosť, cit pre silnú pieseň a zmysel pre humor, ktorým rád baví obecenstvo. Dave prisľúbil ďalší koncert už koncom tohto roka.

 

Satin_leadSatin Lead
Ľuboslava Petrušku nájdu priaznivci prešovskej rockovej hudby hneď v niekoľkých hudobných zoskupeniach. Nechýba medzi nimi ani kapela Satin lead, kde jeho gitaru dopĺňa Marián Frenc (spev), Tomi Okres(basgitara) a Martin Janočko (bicie). Kapela sa svojou produkciou pohybuje v medziach rock´n´rollu s prvkami soulu, r´n´b a psychedelie. Priaznivci Ľuba Petrušku sa v Grillbare tešia na jeho ďalšie úspechy v prešovskej verzii Moravanky, Banjo bande Ľuba Petrušku a bezmenné účinkovanie v No Name.

 

Panska_jazdaKabaret – Pánska jazda
Kto by sa nazdal, že po prvom roku existencie prvého autorského kabaretu z východného Slovenska sa štvorica prazvláštne vyzerajúcich mladých mužov dostane do programovej ponuky Slovenského rozhlasu, vyhrá Kremnické gagy a prinesie viac ako 20 častí plných humorných scénok i piesní. Po rokoch existencie sme priniesli našim hosťom možnosť prežiť atmosféru verejnej nahrávky Slovenského rozhlasu počas večera tradičnej spišskej zábavy v podaní štyroch smutných mužov.

 

VidiekVidiek
V Rovinke pri Bratislave vznikala legenda slovenského popu, vtedy pod názvom Ventil RG. Kapela, ktorej lídrom je obľúbený Jano Kuric, zavítala na svojich potulkách svetom aj do Spišskej Novej Vsi. Fanúšikom v Grillbare vytvorila fantastickú a neopakovateľnú atmosféru, ktorú jej Spišiaci oplatili spevom a potleskom. Pobyt v „Novejši“ si pochvaľovali aj Vidiečania, keďže zvyšok večera im vyplnilo čajové posedenie na chalupe jedného zo štamgastov Grillbaru neďaleko mesta.

 

ChikilikiChiki liki tu-a
Prešovská alternatíva sa u nás cíti ako doma, o čom svedčí veľmi úspešné vystúpenie na počiatku koncertnej šnúry v Grillbare. Martin „Višňa“ Višňovský si vychutnal nielen pivný višňový špeciál, ale najmä vďačné publikum spievajúce všetky hity známej trojice, ktorá má na viac, než len „na kavu“.

 

Grilláž 2006 – 2007

Hneď na začiatku svojej existencie potvrdil Grillbar svoju výnimočnosť nielen inovatívnou ponukou jedál a nápojov, ale aj originálnym prínosom do portfólia kultúrneho diania v Spišskej Novej Vsi. Séria umeleckých večerov „Novoveská grilláž“ priniesla zaujímavé spojenie umeleckého slova, fotografických výstav a hudobnej produkcie. Štyri podujatia postavili vysokú latku umeleckej ponuky podniku a boli základom ďalších kultúrnych počinov, medzi ktorými nechýba desať vernisáží fotografov a výtvarníkov regiónu Spiš (ktorých tvorba je dokumentovaná výberom tvorby v prednej časti Grillbaru) alebo seriálom výtvarnej miniatúry (v strednom trakte). Viac sa o podujatí dozviete TU.