Keď na pivo, tak do grillu!

Ponuku čapovaných pív v Grillbare sme rozšírili na 9 druhov. Pridali sme pivo STAROPRAMEN 11° – víťaza dekustačnej súťaže Pivná pečať v kategórii svetlý ležiak a úplnú novinku na slovenskom trhu STAROPRAMEN NEFILTROVANÝ.

Aktuálnu ponuku čapovaných pív nájdete TU.

grillbar-capovane-pivo(1)

Pivné špeciály

Pre pivárov, ktorí sa neboja ochutnať niečo nové, sme dali doviezť špeciály priamo z Belgicka. Na úvod sme vybrali prevažne ovocné spontánne kvasené pivá – lambiky. V Grillbare si teraz môžete vychutnať malinové, banánové, broskyňové, jahodové, jablkové alebo višňové pivo. Stačí prísť a vybrať si.

Aktuálnu ponuku pivných špeciálov nájdete TU.

grillbar-pivne-specialy

Lambik (lambic)

Lambikmi sa označujú pivá spontánne kvasené divokými kvasinkami. Tým sa odlišujú od iných druhov, kde sú kvasinky starostlivo kultivované. Pri spontánnom vrchnom kvasení sa do piva dostávajú prírodné kvasinky a vďaka prúdeniu vzduchu aj mikroorganizmy. Pivo tým získava osobitú suchú chuť pripomínajúcu víno alebo mušt. Zlatý mok dozrieva v dubových sudoch až niekoľko rokov (obyčajne tri), novšie a staré pivo sa pri niektorých typoch mieša, a tým sa získava vyrovnanejšia chuť. Neraz prekvapí jemnou rozdielnosťou chutí pri rôznych ročníkoch toho istého piva, podobne ako pri vínach. Tento spôsob výroby patrí medzi najstaršie a je typický pre belgickú oblasť Senna Valley, kde sa nachádza aj Brusel.

Samovýčapné stoly

grillbar-samovycapne-stoly

Zaručene najrýchlejšie načapované pivo na východnom Slovensku dostanete v Grillbare v Spišskej Novej Vsi. Tri stoly so samovýčapmi Vám ponúkajú väčším partiám načapovať si presne toľko piva, koľko a kedy chcete. Obľúbenú jedenástku Staropramen si pri objednávke nad 10 litrov môžete vymeniť za Hoegaarden, Granát, Staropramen 12° alebo Leffe. Objednávky prijímame osobne alebo na telefónnom čísle 053/4410881. Dobré pivo v správny čas a k tomu množstvo chutných špecialít nájdete iba v Grillbare restaurant v Spišskej Novej Vsi.

Každý stôl obsahuje 2 výčapné pípky, zariadenie na umývanie pohárov a elektronické certifikované počítadlo, ktoré ustráži, aby ste zaplatili len to, čo naozaj vypijete. Samovýčapný stôl je ideálny pre väčšie partie.

Na samovýčapných stoloch máme momentálne narazené pivo STAROPRAMEN 11° – víťaza dekustačnej súťaže Pivná pečať v kategórii svetlý ležiak.

Cena za 0,1l piva – 0,20€.