Spoznajte správneho bojovníka

rum-grillbar

Rum je ako boxer. nezáleží na tom v akej váhovej kategórii bojuje, ide o jeho ducha, o jeho kvality. Najľahšou kategóriou je ľahký rum, inak nazývaný svetlý. V niektorých končinách sveta ho nazývajú aj strieborný. Dozrieva jeden rok, pred plnením do fliaš sa filtruje cez drevné uhlie. To dodáva ľahkému bojovníkovi chuť po nevyzretom ovocí.
Stredne silný rum považujú niektorí za zlatý alebo jantárový rum. Tento majster vzniká zmiešaním svetlých a tmavých druhov. Vďaka trojročnému až sedemročnému zreniu má sýtejšiu a sladšiu chuť ako jeho ľahší kolega.
Tmavý alebo ťažký rum už iste odhadnete aj sami. Dozrieva desať rokov, v najlepších prípadoch až dvadsať, má intenzívnu arómu aj chuť. Tento dokonalý nápoj je nasiaknutý príchuťou dreva sudov, v ktorých dozrieval.
Je jedno, ktorej kategórii v boxe dáte prednosť. Ide o kvalitu športovca, jeho charakter a bojovnosť. Vždy ide iba o dobrý rum!

Päť stupňov ku zlatému moku

1. Strojnou mechanikou pozbierame cukrovú trstinu, vo svojej dužine sa skrýva plno cukrového sirupu;
2. Vyrobí sa melasa (sladká a lepkavá usadenina z rozdrvenej a zohriatej cukrovej trstiny). Čerstvé rastliny sa počas jedného dňa narežú na malé kúsky a zlisujú;
3. Druhý raz povarená melasa sa zmieša s vodou a kvasnicami. Dĺžka kvasenia závisí od druhu vyrábaného rumu;
4. Ľahké rumy sa destilujú v nepretržitých destilačných prístrojoch a následne filtrujú cez drevné uhlie. Ostatné druhy destilujeme v kotlíkových alebo periodických destilačkách;
5. Všetky druhy zrejú v drevených sudoch, čo dodá číremu destilátu neopakovateľné zlatisté zafarbenie.

Nepleťte si rum a tuzemák

grillbar-rum

Lieh, rumová tresť, cukor a voda, to sú základné suroviny, z ktorých sa v Čechách už sto rokov vyrába tuzemák. Začiatkom roka sa ho tam vypije najviac, hlavne na zahriatie. Napriek všeobecne rozšírenej domnienke o zemiakovom alkohole, ide prevažne o melasu vyrábanú z cukrovej repy, tá je na počiatku UM-u.

Práve socialistická verzia rumového nápoja pokazila meno vyberaným rumom z celého sveta. Tuzemák je dobrý akurát do koláčov, s karibským rumom sa nemôže porovnávať.
Česi napriek tomu, že im Európska únia vzala názov RUM pre nápoj vyrábaný z inej ako trstinovej melasy, na tuzemák nezanevreli a vychutnávajú si ho aj v roku 2013. Našťastie už prevažná časť populácie spoznala skutočný karibský rum, ktorý sa ľuďom po desiatky rokov nedostával.

Rum postavil na nohy celú Ameriku

Pradeda rumu poznali už v pôvodnej domovine cukrovej trstiny – v juhovýchodnej Ázii. Cukrovú trstinu previezli do Európy Arabi a Španieli ju neskôr importovali do Karibiku. Za rodisko rumu je všeobecne považovaný ostrov Barbados, ale čoskoro sa jeho produkcia rozšírila po celom Karibiku aj na východnom pobreží kolonizovanej Ameriky.
Ako vznikol rum? Archeológovia tvrdia, že pri zrode myšlienky stáli otroci na plantážach. Práve tí začali z melasy (odpadu vznikajúceho pri výrobe cukru) vyrábať alkoholický nápoj. Melasa sa skvasila, neskôr ju destiláciou zbavili nečistoty a nápoj skoncentrovali.
Rum sa stal základom iného slávneho karibského trojuholníka – obchodného. Práve tu vzniklo bohatstvo trinástich anglických kolónií, z ktorých vzniklo neskoršie USA. Koncentrovanú melasu previezli na americké pobrežie, kde z nej destilovali rum a za ten nakupovali v Afrike ďalších otrokov. Kubánsky rum tak postavil na nohy dnešné Spojené štáty. Určite dodá aj vám novú silu do života.

Rum mení históriu kontinentov

Chvalabohu otrok s otrokmi zakázali. Južné štáty Konfederácie to položilo, rovnako ako neskoršia prohibícia v dvadsiatych rokoch.
Medzitým sa španielska vláda snažila o pozdvihnutie obchodu s rumom vo všetkých svojich kolóniách. Španielsky kráľ ponúkol odmenu každému, kto pozdvihne kvalitu rumu a tak sa na Kubu prisťahoval Facundo Bacardi Masso a začal experimentovať. Destilácia, filtrácia a špeciálne kvasinkové zmeny, to všetko prinieslo výsledky.
Karibský rum však nezmenil iba Ameriku, ale aj ďalší kontinent – Austráliu. Pri nedostatku mincí sa tu bežne používal ako platidlo. Novo menovaný guvernér Južného Walesu William Blight sa pokúsil túto prax zrušiť. Jeho podriadení ho za odmenu zosadili. Incident vošiel do dejín ako rumová rebélia a je uvádzaný ako jediný úspešný politický prevrat na austrálskom kontinente. Vyskúšajte silu a presvedčenie, ktoré sa skrýva v rume!

Biely rum – je najmladší, jeho pobyt v sudoch netrvá dlhšie ako tri roky. Sudy pre dozrievanie bieleho rumu majú upravený vnútorný povrch, aby do destilátu vniklo čo najmenej ligninu a prírodných farbív z dreva. Niektorí výrobcovia dokonca nechávajú biely rum dozrievať v nerezových sudoch. Biely rum je vhodný najmä ako základ miešaných nápojov. Najčastejšie označenie bieleho rumu na etikete (ak chýba údaj o veku) je Carta Bianca, Silver Label, White Label, Platinum White alebo Carte Blanche.

grillbar light rum BRAZÍLIA

2.99€ Cachaca Ypioca Prata 39% V Brazílii sa vyrába rumu podobný destilát, zo šťavy z cukrovej trstiny a kukuričného destilátu s názvom cachaca (pálivá voda). Je to číry destilát. Má vôňu i chuť po cukrovej trstine, zemitú s náznakom citrónu. Chuť je sladká a ohnivá, ako mladý biely rum. Cachaca sa stala mimoriadne populárnou ako doplnok do ovocných koktailov. Cachaca Ypioca Prata zreje dva roky v sude z balzamového dreva. Je v ručne opletanej fľaši.

grillbar light rum KUBA

2.49€ Matusalem Platino 40% Jedinečný, veľmi jemný a svieži biely rum, ktorý je zaujímavý svojou kvetinovou vôňou. Jeho použitie je hlavne v miešaných nápojoch, ktorým dodáva charakteristickú arómu.

2.49€ Varadero 3r. 40% Ron Varadero je autentický rum, za ktorého kvalitou stoja špecifické prírodné podmienky. Subtropická teplota a vlhkosť podnebia spolu so zložením pôdy priaznivým pre pestovanie cukrovej trstiny.

2.49€ Havana Club Anejo Blanco 37,5% Kubánsky rum Havana Club Anejo Blanco disponuje originálnou jemne pieskovou farbou. Tú získa po dvojročnom zrení v sudoch z bieleho duba. Jeho chuť je veľmi lahodná. Veľmi sa hodí k miešaniu osviežujúcich koktailov.

3.49€ Legendario Carta Blanca Superior 40% Kubánsky rum zlatistej farby zrejúci 2 - 3 roky v dubových sudoch.

Martinique MARTINIQUE

4.99€ Clément Rhum Canne Blue Edition 2011 50% Clément Rhum Canne dozrieva v sudoch z burbónu a vyniká vo svojej alchýmickej kombinácii prírodného rumu z cukrovej trstiny a najlepších svetových dubových sudoch. Clément Rhum Canne má jasnú, karamelovo-korenistú chuť sušeného ovocia.

grillbar light rum PORTORIKO

2.49€ Bacardi Superior 37,5% Rum Bacardi Carta Blanca je najznámejší rum, ktorý portorický firma Bacardi vyrába. Ide o veľmi ľahký, suchý rum, ktorý je tým pravým aj pre namiešanie originálneho daiquiri.

grillbar gold rum ANGUILLA

3.99€ Pyrat XO Reserve 15r. 40% Rum Pyrat XO Reserve je blend tých najlepších pätnásťročných karibských rumov. Podáva sa najlepšie na ľade s plátkom citrónu, kedy vynikne jeho špičková kvalita a jemná chuť.

Australia AUSTRÁLIA

4.99€ Bundaberg Australian 37% Rum zrejúci v sudoch z amerického bieleho duba najmenej tri roky. Vyrába sa v meste Bundaberg v Austrálii, má zlatistú farbu a vďaka sladkej trstine z tropických polí v okolí Queenslandu má výnimočne jemnú chuť.

grillbar gold rum BARBADOS

2.99€ Mount Gay Eclipse 40% Jemný rum zlatej farby zrejúci najmenej 2 - 3 roky v sude. Bol niekoľkokrát ocenený v medzinárodných súťažiach. Vo vôni môžeme cítiť vanilku, pražené orechy, sušené marhule a trochu dubu. Chuť je mierne korenistá a kvetinová.

grillbar gold rum DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

3.99€ Ron Barceló Imperial 38% Ron Barcelo Imperial je mimoriadne jemný rum, ktorý sa vyrába len v malom množstve na základe rodiny Barcelo. Každá fľaša je číslovaná. V rokoch 1999 a 2000 bol tento rum medzi 137 súťažnými značkami ocenený Chicagskym inštitútom skúmania nápojov (Beverage Tastings Institute of Chicago) najvyšším hodnotením (97 bodov zo 100). Imperial je rodinné striebro značky Barceló. Svoje mimoriadne vlastnosti získava vďaka osemročnému zreniu v sudoch z amerického dubu.

3.49€ Brugal Anejo 38% Rum sa vyznačuje plnou chuťou karamelu a tmavo hnedého cukru, chuťou po maslových cukríkoch Toffee s štipkou korenia, papriky a vanilky. Chuť je hladká a bohatá, skôr s suchým koncom a jemne dubovou harmóniou.

guatemala GUATEMALA

3.49€ Malteco Suave 10r. 40,5% Malteco Ron Anejo Suave 10YO je guatemalský rum, ktorý sa vyrába z cukrovej trstiny a zreje v dubových sudoch po dobu 10 rokov v nadmorskej výške 2500 metrov. Jeho chuť je plná a výrazná s tónmi čokolády a vanilky. Zároveň ju oživujú príchute tabaku a škorice. Malteco Ron Anejo Suave 10YO je rumom, ktorý ocenia nie len milovníci sladkého guatemalského štýlu.

grillbar gold rum GUYANA

4.49€ El Dorado 40% El Dorado 12 ročný je rum pochádzajúci z Guyany a ktorý je jednym z najkvalitnejších rumov na svete. Oplýva nádhernou farbou, hebkou chuťou a plnou voňavou aromou. Taktiež bol ocenený niekoľkými prvými miestami v súťaži Carribean Rhum Challenge.

haiti HAITI

3.99€ Barbancourt 4r. 43% Lahodne jemný rum z jedného z najstarších liehovarov na Haiti je považovaný za jeden z najlepších rumov sveta. V tzv. „limousin“ dubových sudoch dozrieva celé štyri roky. Vyrába sa z kvasenej šťavy cukrovej trstiny, čo dáva vyniknúť viacerým chuťovým zložkám rumu, než keby bol vyrobený z melasy. Môžete ho piť jednoducho s ľadom alebo ho použiť do tých najdokonalejších miešaných nápojov. V roku 2012 bol tento rum vyhodnotený v „slepej“ degustácii za Najlepší rum Karibiku.

grillbar light rum KUBA

2.49€ Havana Club Especial 3r. 40% Havana Club Anejo Especial má pieskovo zlatú farbu. V príjemnej sladkej zmesi vône vanilky,karamelu a kakaa je rozpoznateľný jemný nádych alkoholu. Na jazyku chutí ľahko a vyvážene, s jemne sladkým prívlastkom. Namiešajte si s týmto rumom pravé Cuba Libre alebo iný originálny koktajl.

2.99€ Matusalem Clasico 10r. Solera Blend 40% Rum Matusalem Clássico má obzvlášť silnú a exotickú chuť. Jeho proces stárnutia a miešania je založený na tzv. Solera metóde, ktorá sa pôvodne používala len pre výrobu sherry, brandy a koňaku. Táto metóda, vďaka ktorej je získaný výnimočne jemný rum, je pre výrobu rumu unikátna. Najväčší podiel v zmesi destilátov tvorí rum stárnuci Solera metódou približne 10 rokov.

Martinique MARTINIQUE

3.99€ Saint James Royal Ambre 45% Skvelý svetoznámy rum. Pochádza zo západného pobrežia ostrova Martinique – kúska Francúzska, zabudnutého v Karibiku. Liehovar založila skupina kňazov. Príjemné štvorcové fľaše, ktoré neboli iba obchodnou značkou, ale uľahčovali i uskladnenie pri preprave počas dlhých zámorských plavieb. Má komplexnú chuť podobnú koňaku. Zreje v dubových sudoch 2 roky. Je najmladší z rodiny rumov St. James.

grillbar light rum PORTORIKO

2.49€ Bacardi Gold 37,5% Bacardi Gold (Oro) je rum, ktorý je veľmi jemný ale napriek tomu elegantný a vyzretý. Je to rum, ktorý sa skvele hodí na rôzne oslavy a tiež je výborný na miešanie s kolou alebo džúsom, aby sa navodila tá správna karibská atmosféra.

Spain ŠPANIELSKO

1.99€ Tobacco Gold 37,5% Tradičný španielsky rum s ľahkou a typickou chuťou. Vyrába sa na ostrove Mallorka. Vhodný do miešaných nápojov. Lepší rum v tejto cenovej kategórii nenájdete. Ročná výroba cez milión kartónov hovorí za všetko.

grillbar gold rum TRINIDAD A TOBAGO

2.99€ Angostura Gold 40% Rum zreje v sudoch z amerického dubu po bourbone od piatich do ôsmich rokov. Farba je svetlá jantarová. Tento rum je výnimočne jemný, plný chute a energie. To hrá veľkú rolu u barmanov, ktorí ho radi používajú do koktejlov. Je ľahko sladký a aromatický s chuťou ovocného koláča. Ucítite karamel, korenie, vanilku a jablko.

Hnedý rum – dozrieva najmenej sedem rokov v dubovom sude a vyznačuje sa výraznou vôňou a sýtym tmavohnedým sfarbením. V niektorých prípadoch je toto sfarbenie spôsobené dofarbovaním vyzretého destilátu pomocou trstinového karamelu. Na etikete sa vyznačuje nápisom Carta Negra, Black Label či Dark Rum.

americke_panenske AMERICKÉ PANENSKÉ OSTROVY

8.49€ A.H.Riise Non Plus Ultra 42% Tento rum je tým najlepším a najexkluzívnejším rumom lekárnika pána Riisa s priemernou dobou zrenia 30 rokov. Ročne sa vyrobí iba 2000 fliaš tohto exkluzívneho rumu, ktorý je vyberaný z najkvalitnejších sudov a následne uchovávaný metódou Solera AH Riise Family Reserve rum má sviežu temne mahagónovú farbu s lahodnou arómou pomaranča, melasy a exotického ovocia. Jeho chuť je silná a veľmi bohatá s nádychom pomaranča, prírodného cukru a tabaku, ktorá je zakončená koreneným ale napriek tomu smotanovým a sladkým záverom. Tento rum je silný, ale napriek tomu delikátny. Pôvodne bol rum určený iba pre rodinu lekárnika Riisa and vďaka tomu sa s ním verejne neobchodovalo.

guatemala GUATEMALA

4.49€ Zacapa Centenario 23r. 40% Rum, ktorý sa nachádza v Sieni slávy karibských rumov je destilovaný z fermentovaného čistého panenského sirupu cukrovej trstiny. Zreje systémom Solera v nadmorskej výšcke 2.333 metrov v sudoch z bielych dubov, v ktorých zreli predtým Bourbon a Sherry Pedro Ximenez. Ron Zacapa Centenario 23 ročný je vyrábaný z tých najstarostlivejšie vyberaných rumov o veku 6-23 rokov, ktoré sú následne miešané po dobu minimálne jedného roku.

india INDIA

2.99€ Old Monk 7r. 42,8% Indický rum je považovaný za jeden z najkvalitnejších a dobre predávaných rumov. Má čokoládovú farbu s ľahkými pomarančovými odleskami na okrajoch. Chuť zamatovo-jemná s tónmi karamelu, vanilky a mlieka.

2.99€ Old Port 40% Old Port Rum spoločnosti Amrut je určite jeden z najunikátnejších rumov, aké je možné vyskúšať. Jeho farba pekného tmavého, mahagónového dreva je neopísateľnou hneď ako ho nalejete do pohára. Rozmanitosť chutí s jasným náznakom vanilky vám dá možnosť rozvinúť svoje zmysly na maximum a oddať sa vychutnávaniu tohoto jedinečného nápoja.

colombia KOLUMBIA

5.49€ Dictador 12r. Ultra Premium Reserve 40% Skvelý kolumbijský rum, zrejúci systémom Solera. Miešajú sa rumy staré 8 až 14 rokov, aby bola dosiahnutá lepšia chuť a rovnováha. Má vôňu a chuť po vanilke a je jemne sladký, karamelový.

3.49€ Hemingway 7r. 40% Hemingway Rum 7 ročný je rum pochádzajúci z pálenice s dlhoročnou tradíciou. Ako sa mnohý domnievajú nepochádza z Kuby. Rumy Hamingway sa destilujú pod dohľadom starého majstra paliarne, exilového kubánca žijúceho v Kolumbii.Rodinná pálenica Zona Franca Barranquilla Columbia v Kolumbii sa zaoberá destiláciou rumov karibského typu už viac ako sto rokov. Ernst Hamingway sa preslávil svojou vášňou pre kubánske rumy a koktaily, predovšetkým dvojitým daiquiri známym pod názvom Papa Haminqway.

kostarika KOSTARIKA

4.49€ Centenario Gran Legado 12r. 40% Centenario Gran Legado zreje najmenej 12 rokov v dubových sudoch po tom ako prešiel špeciálnym destilačným procesom. Jantárová farba rumu ponúka krásne vône tmavého karamelu. Pretrvávajúci záver je podčiarknutý tónmi duba. Veľký rum za prijateľnú cenu sa pije najlepšie čistý pri izbovej teplote.

grillbar light rum KUBA

2.99€ Havana Club Reserva 5r. 37,5% Havana Club 5y je päťročný rum jantárovo medovej farby. Vôňa sudového dreva prechádza do jemných tónov vanilky. Naozaj výnimočným zážitkom je mimoriadne jemná a čistá chuť. Tá sa najlepšie prejaví v čistej forme, nemiešanej forme.

3.49€ Legendario Elixir de Cuba 7r. 34% Legendario Elixir je kubánsky rum s bohatou jemnou sladkou chuťou. Legendario Elixir sa vyrába na Kube od roku 1945 a to z najlepšej vybranej cukrovej trstiny. V rume Legendario Elixir sú macerované hrozienka, vďaka ktorým rum dostáva jedinečnú jemnú arómu a chuť. Legendario Elixir je celkom odlišný od klasických rumov z Kuby. Zreje 7 rokov v sudoch z amerického dubu, má jantárovú farvu a arómu hrozienok a pomarančov.Chuť rumu Legendario Elixir je bohatá, delikátna, jemná a sladká.

3.99€ Matusalem Gran Reserva 15r. 40% Pätnásťročný Matusalem Gran Reserva je super prémiový kubánsky rum, ktorý má jednu z najlepších kvalít. Tento rum má veľmi starú históriu, vyrába sa už od roku 1872 a to metódou Solera.

2.99€ Varadero 7r. 38% Ron Varadero je autentický rum, za ktorého kvalitou stoja špecifické prírodné podmienky. Subtropická teplota a vlhkosť podnebia spolu so zložením pôdy priaznivým na pestovanie trstiny. Vyrába ho liehovar založený v Santiagu de Cuba v roku 1862.

Martinique MARTINIQUE

5.99€ Saint Etienne Rhum Tres Vieux VSOP 45% Saint Etienne Rhum Tres Vieux VSOP je zmes rumov z trstinovej šťavy (rhum agricole) zrejúcich najmenej 6 - 15 rokov v dubových sudoch. Farba je mahagónová a v aróme je cítiť drevený sud po bourbone s náznakmi kávy a čokolády. Chuť je vyvážená, možno spoznať vanilku, kávu alebo tóny koreneného kandizovaného exotického ovocia alebo včelieho vosku. Vrchol umenia miešania rumov. Výborne sa hodí ako digestív. Držiteľ zlatej medaily na Concours Général Agricole v Paríži v r.2005 a bronzovej medaily na International Wine & Spirit Competition v Londýne v roku 2006.

mexico MEXIKO

5.99€ Captain General Anejo 10r. 40% Captain General Anejo je prémiový desaťročný rum, ktorý je ako jeden z mála na našom trhu pochádza priamo z Mexika. Captain General Anejo je veľmi ľahký s podtónom karamelu a tropického ovocia.

nicaragua NIKARAGUA

3.49€ Flor de Cana Grand Reserve 7r. 40% Dozrieva 7 rokov v dubových sudoch, výsledný produkt má pomarančovú a vanilkovú arómu, plné telo a sladkú, hebkú chuť s podtónmi dymu, dubu, melónu a hrušiek.

3.99€ Flor de Cana Grand Centenario 12r. 40% Tento 12-ročný rum je vyrábaný spoločnosťou Compania Licorera de Nicaragua už od r. 1937. Táto značka je považovaná za jednu z najlepších z krajín Latinskej Ameriky. Počas rokov získala mnoho prestížnych medzinárodných ocenení. Flor de Caña Centenario 12-ročný zreje v dubových sudoch, má medovo sladkú vôňu, plné telo a sladkastú, jemnú chuť s tónmi dymu, duba a zrelého ovocia.

panama PANAMA

2.99€ Malecon Gran Reserva 8r. 40% Malecon Gran Reserva Anejo 8 YO je 8-ročný rum vyrábaný spoločnosťou Carribean Spirits Panama na Paname. Je hodnotený ako jeden z najlepších rumov v tomto veku. Je to rum ideálny pre znalcov, ktorí očakávajú zaujímavú chuť rumu. Má bohatú chuť, s pozoruhodnou prítomnosťou dreva, ale všetko v harmónii. Dozrieva 8 rokov v malých dubových sudoch. Fľaše sú ručne číslované.

grillbar light rum PORTORIKO

2.49€ Bacardi Black 37,5% Prémiový, chutný, a elegantný rum od Bacardi. Jeho dnešná chuť je výnimočne jemná, vyzretá a lahodná. To všetko vďaka výrobnemu procesu, v ktorom sa stretávajú rôzne techniky destilácie, fermentácia a miešanie. Je skladovaný v dubových sudoch. Zásadnou inováciou vo výrobe je filtrácia cez drevené uhlie, ktorá dokonale odstráni nečistoty vzniknuté pri destilácii.

Spain ŠPANIELSKO

1.99€ Tobacco Black 37,5% Tradičný španielsky rum s ľahkou a typickou chuťou. Vyrába sa na ostrove Mallorka. Vhodný do miešaných nápojov. Lepší rum v tejto cenovej kategórii nenájdete. Ročná výroba cez milión kartónov hovorí za všetko.

velka-britania VEĽKÁ BRITÁNIA

2.99€ Myers´s Planters Original Dark 40% Myers´s Original je tmavý rum, hlboko mahagónový rum. Mieša sa z 9-tich vybraných jamajských rumov. Zreje 2 až 4 roky v sudioch z bielho duba. Je to ťažký, sýty a bohatý nápoj s vôňu spáleného dreva s jemne dymovým pocitom a tónmi melasy. Chuť plná a sladká s karamelom a kokosom. Nápoj má silu a charakter.

venezuela VENEZUELA

4.49€ Diplomatico Reserva Exclusiva 12r. 40% Diplomatico Reserva Exclusiva je zmesou rumov vyrobených jedine na pot still destilačných zariadeniach a zrejúcich v priemere 12 rokov.Je sladký, s ovocnou chuťou, čo je charakteristické pre všetky rumy Diplomatico, avšak obsahuje ešte vyššiu koncentráciu a intenzívnejšiu chuť. Jedná sa o výnimočný rum určený k pomalému popíjaniu, ktorý sa stal lahôdkou pre všetkých milovníkov rumov.

3.49€ Pampero Aniversario 40% Prémiový rum najvyššej kvality z Venezuely. Oplýva tmavou mahagónovou farbou a vôňou tabaku, pečených jabĺk, karamelu a orechov.

americke_panenske AMERICKÉ PANENSKÉ OSTROVY

3.49€ Sailor Jerry 40% Pikantný rum vytvorený slávnym tatérom, námorníkom Collinsom, ktorého prezývali „Sailor Jerry“. To je azda najobľúbenejší pikantný rum používaný na prípravu neuveriteľne pikantného mojita! Recept bol nedávno pozmenený tak, aby bol menej sladký a pálivejší.

panama PANAMA

3.49€ Caribbean Spiced Gold 40% Caribbean Spiced Gold Rum je korenený rum z Panamy. Je jemný v ústach s príjemnou sladkosťou.

grillbar light rum PORTORIKO

2.49€ Bacardi Oakheart 35% Bacardi Oakheart je vyrobený z vybranej zmesi rumov, starnúcich vo vypálených sudoch z Amerického dubu.
 Získanú unikátnu dubovú arómu dotvára korenie, ako javorové výťažky, škorice, muškátový oriešok, med a vanilka.
Výsledkom je výnimočný „spiced“ rum jantárovej zlatohnedej farby s náznakom zadymenia a zamatovou jemnou chuťou - priamo z dubového sudu.
Odtiaľ taktiež pochádza jeho meno OAKHEART (dubové srdce).

grillbar-spiced-rum JAMAJKA

2.49€ Captain Morgan Black 40% Pravý jamajský rum plnej štruktúry, veľmi jemnej chuti s karamelovým buketom a nádhernou tmavou farbou. Jedinečné vlastnosti získava ročným zrením v dubových sudoch.

2.49€ Captain Morgan Spiced 40% Captain Morgan Spiced Gold je jamajský zlatý rum ochutený exotickým korením.
Slávny anglický pirát Henry Morgan bol za plienenie španielských kolónií napokon povýšený do šľachtického stavu a bol menovaný guvernérom Jamajky. Jeho meno bolo zväčšené v názve rumu Captain Morgan, ktorý sa začal vyrábať v r. 1944 na Jamajke, v súčasnosti však bola výroba výsledného produktu presťahovaná na Puerto Rico.

grillbar-spiced-rum USA

3.99€ Kraken Black Spiced 40% Kraken Black Spiced Rum má jemnú, zaujímavú korenistú chuť. Tú mu dodáva 12 druhov bylín, ktoré sa nechávajú v karibskom rume macerovať. Má krásnu tmavú farbu, v chuti môžeme ucítiť pikantnú chuť sladkého drievka, škorice, klinčekov a čiernych čerešní a dotyk sherry. Fľaša je replika historického Victorian Rumu.

 

grillbar gold rum BARBADOS

1.99€ Malibu Coconut 21% Malibu je likér s prírodným kokosovým extraktom vyrábaný v Barbadose. Aj keď je alkohol od roku 1895 vyrábaný na Barbadose, je stáčaný do fliaš v Dumbartone v Škótsku firmou Pernod Ricard. Obsahuje 21,0% alkoholu, reklamné kampane sú založené na tom, že karibský život sa dá žiť aj v západnom mestskom životnom štýle.
€1.99 Malibu Mango 21% Malibu Mango - biely rum z Barbadosu teraz i s príchuťou manga. Aj keď je malibu sladké, je velmi ľahké a osviežujúce.
1.99€ Malibu Pineapple 21% Malibu Pineapple je likér s ananásovou prírchuťou vyrábaný v Barbadose od roku 1895
1.99€ Malibu Passion Fruit 21% Malibu Passion Fruit je likér s prírchuťou marakuje vyrábaný v Barbadose od roku 1895
1.99€ Malibu Banana 21% Malibu Banana je likér s prírodným banánovým extraktom vyrábaný v Barbadose od roku 1895.
2.49€ Malibu Black 35% Malibu Black kombinuje hladkú kokosovú arómu, ktorú máte radi s vyššími stupňami liehu a menej sladkostí pre odvážnejších. Skúste si to rovno ako Bite Malibu Black.

grillbar light rum PORTORIKO

Bacardi Razz 32%
Bacardi Dragonberry 32%
Bacardi Limon 32%
Bacardi Grand Melon 32%

 

7.80€ Davidoff Ambassadrice Priemer: 1.00cm, Dĺžka: 11.5cm, Sila: jemná vyvážená chuť, Formát: Senorita

11.70€ Davidoff Grand Cru No.3 Priemer: 1.70cm, Dĺžka: 12.9cm, Sila: stredne vyvážená chuť, Formát: Corona

8.70€ Davidoff Grand Cru No.5 Priemer: 1.60cm, Dĺžka: 10.2cm, Sila: stredne vyvážená chuť, Formát: Corona

12.50€ Davidoff Short Perfecto Priemer: 2.10cm, Dĺžka: 12.4cm, Sila: stredne vyvážená chuť, Formát: Short Perfecto

15.00€ Davidoff Special R Priemer: 2.00cm, Dĺžka: 12.4cm, Sila: stredne vyvážená chuť, Formát: Robusto

4.60€ Davidoff Primeros Priemer: 1.30cm, Dĺžka: 10.4cm, Sila: jemná vyvážená chuť, Formát: Petit Panetela

4.60€ Davidoff Primeros Maduro Priemer: 1.30cm, Dĺžka: 10.4cm, Sila: silná chuť, Formát: Petit Panetela

2.00€ Davidoff Demi Tasse Priemer: 1.00cm, Dĺžka: 10.3cm, Sila: silná chuť, Formát: Suchá cigarillos

6.60€ Zino Classic No.5 Priemer: 1.70cm, Dĺžka: 12.7cm, Sila: stredne vyvážená chuť, Formát: Corona

7.00€ Griffins 500 Priemer: 1.70cm, Dĺžka: 12.8cm, Sila: jemne vyvážená chuť, Formát: Corona